معضلی در تقابل با مدیریت اسلامی؛
فرماندار؛ سیروان را در خور اقامت نمی داند
کد مطلب: 24681
تاریخ انتشار : 1395-10-22 07:16
دولت تدبیر و امید که در انتخاب مدیران پروازی برای شهرستان سیروان رکورد زده است، حال فرماندار آن نیز پروازی از آب درآمده و حاضر نیست خانواده شهر نشین خود را در شهرستان محروم و فاقد امکانات سیروان مستقر کند.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از سیروان نوین، مدیران پروازی، اصطلاحی است خاص برای کسانی که پست و مقامشان جای دیگریست و خانه و خانواده شان جای دیگر و امروز به یمن دولت تدبیر و امید این اصطلاح مصادیق بارز فراوانی یافته است.

استاد پروازی شنیده بودیم، اما فرماندار پروازی لقبی است که این روزها به جناب جلیلیان فرماندار سیروان داده شده است‌.

آری سه ماه از انتصاب فرماندار دولت تدبیر و امید در شهرستان سیروان گذشته است اما وی هنوز نسبت به استقرار خانواده اش در سیروان اقدام نکرده است.

چرا که بر طبق شروط انتصاب مدیران،  سکونت در محدوده کاری الزامی بوده و محل اسکان و زندگی مدیر باید حداقل مسافت را از محل مسئولیتش داشته باشد تا در مواقع لزوم و دراسرع وقت حاضرباشد.

دولت تدبیر و امید که در انتخاب مدیران پروازی برای شهرستان سیروان رکورد زده است، حال فرماندار آن نیز پروازی از آب درآمده و حاضر نیست خانواده شهر نشین خود را در شهرستان محروم و فاقد امکانات سیروان مستقر کند.

از این رو مردم سیروان معتقدند، فرمانداری که حاضر نباشد همراه خانواده خود در عمق مشکلات شهرستان سیروان زندگی کند، و تنها میز مدیریتی و جایگاه و منصبش را بخواهد،  چگونه می تواند مشکلات مردم این شهرستان و نبود امکانات آن را درک نماید.

 در صورت بروزحوادث غیر مترقبه همچون سیل، زلزله و ... در شهرستان؛ فرماندار سیروان که در مرکز استان ساکن است، چطور می خواهد جلسه اضطراری و ستاد بحران تشکیل دهد، یا اگر مسیر ایلام به سیروان بسته شود با توجه به عدم وجود حتی یک بالگرد در استان، حضور فرماندار و سایر مدیران پروازیش در شهرستان چگونه ممکن خواهد بود!

در دولت های قبل سکونت فرمانداران و مدیران در محل شهرستان ها الزامی بود وفرمانداران سابق این شهرستان نیز بعد از انتصاب در خود سیروان منزل سکونت می یافتند، اما انگار دل کندن از شهر و شهرنشینی برای فرماندار پروازی سیروان مشکل است.

مخلص کلام اینکه هیچ امیدی نمی توان به فرمانداری که از جنس مردم نبوده و در میانشان نیز نباشد، داشت.

ازاین رو حرف آخر را خطاب به مسئولان استان بیان می داریم؛ که آیا به نظر شما فرمانداری که همیشه در تردد است می تواند خدمات رسانی مطلوبی داشته باشد؟ آیا فرمانداری که محل کار و استقرارش متفاوت است، می تواند دردهای مردم مظلوم و محروم سیروان را التیام بخشد؟!

 

انتهای پیام/ الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب