کد مطلب: 24680
تاریخ انتشار : 1395-10-22 07:12
مدتی است که قیمت گوشت قرمز در شهرستان ملکشاهی افزایش چشمگیری یافته و این امر موجب نارضایتی مردم گردیده است.

به گزارش ايلام بيداربه نقل از ملکشاهی خبر، مدتی است که قیمت گوشت قرمز در شهرستان ملکشاهی افزایش چشمگیری یافته و این امر موجب نارضایتی مردم گردیده است.

از آنچائیکه گوشت قرمز از جمله غذاهای اصلی سفره مردم محسوب می شود و به دلیل جایگاه این ماده غذایی در سبدتغذیه ای افراد، امکان تهیه آن بر اثر گرانی قیمت با دشواری روبرو شده است.

گوشت قرمز در شهرستان ملکشاهی دارای مصرف فراوان در جیره غذایی روزانه است و اغلب به صورت سنتی در قصابی های محلی تهیه می گردد و از کیفیت بالایی نیز برخوردار است.

مدتی است که قیمت این ماده غذایی ارزشمند در شهرستان ملکشاهی افزایش زیادی داشته و ترخ آن دارای نوسان گشته است، به طوری که قیمت هرکیلو گوشت قرمز بیش از پنج هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

همچنین این نرخ ها ثابت نیست و دارای نوسان بوده و تعیین نرخ معین و سراسری برای این منظور ضروری به نظر می رسد.

یکی از شهروندان شهرستان ملکشاهی گفت: مسئولین شهرستان باید بر نرخ قیمت گوشت نظارت کنند وقیمت ثابتی را برای آن به قصابی ها اعلام نمایند.

شهروند دیگری می گوید: تولید و عرضه دام در شهرستان خوب است، اما انتظار می رود نوسان قیمت گوشت و گرانی آن هم کنترل شود تا مردم بتوانند این فرآورده غذایی با ارزش را به راحتی تهیه نمایند.

گوشت تازه کشتار روز در دسترس همه مردم شهرستان قرار دارد اما قیمت آن لازم استتعدیل شود و نظارتهای بیشتری بر بهداشت و سلامت قصابی های منطقه بعمل آید.

بیشترین گوشت مصرفی مردم شهرستان، گوشت قرمز و سپس مرغ و ماهی است.

گوشت گاو و گوساله نیز بویژه در فصل سرد سال دارای بازار خوبی می باشد.

"فرزاد آرمانده"؛ سرپرست صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملکشاهی گفت: با توجه به اینکه قیمت دام بصورت زنده افزایش یافته است به طبع آن باعث افزایش قیمت گوشت در سطح بازار استان گردیده است و شهرستان ملکشاهی از این قاعده مستثنی نیست.

وی اظهار کرد: باتوجه به گشتهای مشترک که توسط صنعت معدن، اداره نظارت بر اماکن عمومی، شبکه بهداشت و بازرسان اتاق اصناف تشکیل گردیده، قیمت متعارف گوشت گوسفند تا مبلغ 27 هزار تومان و گوشت گوساله، میش، بز و... 25 هزار تومان می باشد.

آرمانده افزود: تاکنون واحدهای قصابی که اقدام به گرانفروشی یا نصب قیمت ننموده اند توسط بازرسان اتاق اصناف شناسایی و برای آنها فرم گزارش بازرسی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی گردیده اند.

سرپرست صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملکشاهی گفت: همشهریان عزیز در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمت و تخلف، گرارشات را به شماره تماس 33855554 اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان و یا شماره تماس 33854860 بازرسی اتاق اصناف بصورت تلفنی با بصورت مکتوب اعلام نمایند تا با فرد متخلف برخورد لازم بعمل آید.

انتهای پیام/الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب