امام جمعه دهلران تأکید کرد؛
لزوم ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه
کد مطلب: 24673
تاریخ انتشار : 1395-10-21 08:34
امام جمعه دهلران خواستار ترویج بیش از پیش سبک زندگی اسلامی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب شد.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از نسیم دهلران، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دهلران با حضور مدیر کل  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، امام جمعه، فرماندار و برخی از مسئولان شهرستان دهلران برگزار شد.

 
یکی از محورهای این جلسه اظهار نظر در خصوص نخستین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی شرهانی بود که در اسفند ماه سال جاری به میزبانی شهرستان دهلران برگزار می شود.
 
حجت الاسلام والمسلمین سید "محسن موسوی"، رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دهلران در این جلسه با مثبت ارزیابی کردن خروجی جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان اظهار داشت: کاهش و یا از بین رفتن برخی آداب و رسوم غلط در سطح شهرستان از جمله دستاوردهای این شورا است.
 
وی ادامه داد: توجه به سبک زندگی اسلامی و ترویج این فرهنگ غنی به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخص‌های این شورا همیشه مدنظر بوده و در این راستا آمار و ارقام نشانگر تاثیر خوب این جلسات در سطح مناطق مختلف شهرستان بوده است.
 
امام جمعه دهلران تصریح کرد: در گذشته شاهد رسومات غلطی همچون تیراندازی در مراسم‌های و یا مشکلات دیگر بودیم که با همت این شورا تا حدودی این معضلات برطرف شده است.
 
وی ادامه داد: لازم است آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در سطح شهرستان در زمینه معرفی و ترویج بیش از پیش سبک زندگی اسلامی, ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و همچنین روشنگری در زمینه مخاطرات شبکه‌های اجتماعی مجازی برنامه‌هایی را اجرا کنند.
 
سیدحسینعلی موسوی- فرماندار شهرستان دهلران- نیز در این جلسه امروز شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار داشت: فرهنگ زیربنای توسعه پایدار است و باید به صورت جدی به آن نگریسته شود.
 
وی با بیان اینکه مقوله فرهنگ از دغدغه‌های مقام معظم رهبری نیز بوده است گفت: برای مقابله با توطئه‌های دشمنان از جمله ابزار مهم و تاثیرگذار تقویت و ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی است.
 
فرماندار شهرستان دهلران تصریح کرد: تکیه و استفاده از فرهنگ ناب اسلامی ایرانی در کاهش آسیب‌های اجتماعی که بسیاری از آنها از سوی دشمنان طراحی می‌شود می‌تواند به عنوان عامل بازدارنده و خنثی کننده نقش آفرین باشد.
 
وی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره تئاتر خیابانی شرهانی آن را گامی برای معرفی ظرفیت های شهرستان دانست و گفت: برنامه های فرهنگی نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند.
 
علی محمد نیاکان- مدیرکل ارشاد و فرهنگ استان ایلام- نیز در این جلسه اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی شهرستان دهلران از شوراهای پیشتاز در زمینه تبیین سبک زندگی اسلامی ایرانی است.
 
وی گفت: اداره کل ارشاد استان ایلام نیز به صورت منسجم و در همه مناطق استان برنامه‌های فرهنگی بنابر ضرورت منطقه و موضوعات مورد نیاز در دستور کار دارد.
 
 
 
 
انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب