عضو کمیسون حقوقی قضایی مجلس در گفتگو با ایلام بیدار:
فشارها به قوه قضاییه به خاطر مبارزه با فساد است
کد مطلب: 24657
تاریخ انتشار : 1395-10-20 08:20
یک نماینده مجلس گفت: قوه قضاییه ظرف سال های گذشته به خوبی در بحث پیگیری مبارزه با فساد ورود پیدا کرده و همین باعث شده تا برخی به تضعیف این قوه بپردازند.

"ابوالفضل ابوترابی"، عضو کمیسون حقوقی قضایی مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی ایلام بیدار در خصوص فرمایشات دیروز رهبری درباره قدر دانستن قوه مستقل و شجاع قضاییه گفت: همانطور که همه می دانیم قوه قضاییه ظرف سال های گذشته به خوبی در بحث پیگیری مبارزه با فساد ورود پیدا کرده است.

وی اظهار کرد: این اقدام جدی و عملی قوه قضاییه صدای بسیاری از شخصیت ها را درآورده و این به خاطر ارتباطات نزدیکی است که قوه قضاییه درگیر با  پرونده های آن است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: مسائلی که طی روزها و هفته‌های اخیر درباره حساب‌های قوه قضائیه مطرح شده، یک شانتاژ سیاسی است. اگر کسانی ادعای مبارزه با فساد را دارند چرا صحبت از هشت‌‌هزار میلیارد تومانِ صندوق ذخیره فرهنگیان نمی‌کنند؟ چرا صحبتی از 4هزار و 500 میلیارد تومان بانک دی که مربوط به فرزندان شاهد این مملکت است، نمی‌کنند؟ چرا از حقوق‌های نجومی چیزی نمی‌گویند؟ چرا با اهداف، امراض و اغراض سیاسی، با حیثیت کشور، مملکت و آن هم دستگاه قضایی بازی می‌کنند؟

وی گفت: اگر ادعایی درباره شفاف‌سازی دارند چرا حقوق‌های نجومی را که خواست مردم است یا هشت‌هزار میلیارد تومان صندوق فرهنگیان که به‌طور میانگین از هر معلم 8 میلیون تومان رفته است، پیگیری نمی‌کنند؟

ابوترابی افزود: قبلاً سود این حساب‌ها را بانک‌ها برمی‌داشتند در حالی که امروز دستگاه قضایی با معضلات و مشکلات بسیاری مواجه است و بسیاری از ساختمان‌های دادگستری، ثبت و زندان‌ها قدیمی هستند و کمبود‌های بسیاری وجود دارد.

انتهای پیام/ س

دیدگاه شما

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

برگزیده سایت

سپاه,سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام,محرومیت زدایی,اقتصادمقاومتی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه سالروز تأسیس سپاه پاسداران گزارش می دهد؛
مهدی ویسه,جانباز ایلامی,جهادعلمی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه روز جانباز گزارش می دهد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب