حقوق شهروندی,دولت یازدهم,استان ایلام,ایلام بیدار
کد مطلب: 24563
تاریخ انتشار : 1395-10-14 08:59
شهروندان ایلامی بر این عقیده هستند که اجرای حقوق شهروندی از طرف دولت در ماه های نزدیک به انتخابات همچون سایر وعده ها عملیاتی نخواهد شد.

گروه اجتماعی ایلام بیدار:: در هفته های گذشته دولت اقدام به انتشار منشور حقوق شهروندی کرد و دولت در این راستا یکی از مهمترین برنامه های خود را رعایت حقوق شهروندی بیان کرد؛ این در حالیست که در چندسال اخیر مردم از وضعیت معیشتی و پایین آمدن قدرت خرید ضروریات زندگی خود گلایه هایی داشتند.
حقوق شهروندی عملی نمی شود

علی شعبانی نژاد از کسبه بازارگفت: در چند سال اخیر از لحاظ معیشتی در تنگنا قرار گرفته ام و و علاوه بر من بیشتر مردم نیز قدرت خرید وسایل واقلام ضروری زندگی یا تغذیه مناسب را ندارند.
وی با بیان اینکه قدرت خرید مردم نسبت به چند سال قبل پایین آمده است اظهار کرد: دولت برنامه هایی برای بالا بردن قدرت خرید مردم داشته است اما اجرایی نکرده و اقدامات مناسبی برای برطرف کردن این مشکل نیز صورت نگرفته است.    
این شهروند افزود:مسئولان اجرایی وضعیت معیشت مردم را دستور کار ندارند واین باعث افزایش روزافزون مشکلات شده است.
شعبانی نژاد با بیان اینکه در آمد من کفایت اداره یک زندگی عادی را نمی دهد عنوان کرد: من یک فروشنده مغازه هستم سالهای قبل درآمد بیشتری داشتم و امورات زندگیم به راحتی پیش می رفت و اما الان با کاهش قدرت خرید مردم ، توانایی پرداخت کرایه مغازه و خرید احتیاجات ضروری زندگی را ندارم.
وی در ادامه افزود: دولت به وعده های خود درباره رونق کسب و کار جوانان و بالا بردن قدرت خرید مردم برای داشتن یک زندگی ایده ال عمل نکرده و یا بصورت اجرایی در نیامده است.
شعبانی نژاد یه منشور حقوق شهروندی اشاره کرد و افزود: حقوق شهروندی شعاری بیش نیست که سرنوشتی همچون برجام دارد و از طرف دولت به صورت عملی چیزی قابل مشاهده نیست و به وعده هایش عمل نمی کند.
حقوق های نجومی مغایر با حقوق شهروندی است

محسن اسفندیاری دیگر شهروند ایلامی نیز گفت: وضعیت معیشتی من فوق العاده بد است وبه حدی است که قدرت انتخاب در خرید وسایل زندگی را ندارم.
وی در ادامه علاقه خود به ازدواج اشاره کرد و اظهار کرد: در حال حاضر به ازدواج و متاهل شدن علاقه دارم اما به دلیل شرایط معیشتی ضعیف و نداشتن شغل مناسب و درآمد پایین ، این حق مسلم از من سلب شده است.
وی با بیان اینکه سرنوشت من و سایر جوانان به دست اقلیت های خاص در دولت افتاده است اضافه کرد: در دوره کنونی برای پیدا کردن شغل مناسب باید دارای امتیازات یا به زبان عامیانه پارتی یا زد و بندهای خاصی باشید که این خود ناقض حقوق شهروندی است.
اسفندیاری افزود: سطح معیشتی پایین جرات قدعلم کردن و ابراز وجود را ازجوانان گرفته است و اعتماد بنفس آنان را برای تشکیل خانواده از بین برده است و باتوجه به سطح تورم بالا و درآمد پایین و نداشتن توان اداره زندگی مناسب، قدرت خودنمایی را از جوانان سلب کرده است.
این شهروند اضافه کرد: به گفته پیامبر فقر و نداری ریشه تمام فسادها و انحرافات فکری است که این معضل در جامعه کنونی ما به وضوح قابل مشاهده است.
وی با بیان اینکه اقدامات مناسبی از طرف دولت برای رفع نیاز معیشتی مردم صورت نگرفته است بیان کرد: مشکلات جامعه ما در چند سال اخیر ریشه در اختلاس های میلیاردی صورت گرفته و حقوق های نجومی مسئولان دولتی دارد که مشخص نیست چه کسانی هستند و مردم ایران که ازآنها انتظار میرود پای صندوق های رای حاضر شوند و در سرنوشت کشورشان سهیم باشند و اقتدار ایران را به جهانیان نشان دهند حق مسلم خود می دانند که در جریان اینگونه مسائل قرار گیرند که این همان حقوق شهروندی است.
وی به منشور حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: از آزادی وحق داشتن زندگی ایده ال برای مردم فقط حرف میزنیم و در مقام عمل چیزی قابل مشاهده نیست.
اسفندیاری به لزوم توجه خاص دولت به وضعیت اقتصادی مردم اشاره کرد و تصریح کرد: دولت آنچنان که به سیاست خارجی توجه داشته است به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم توجه نداشته است.
حقوق شهروندی با سیاسی کاری محقق نمی شود

 

یوسف عباس زاده دیگر شهروند ایلامی به محرومیت استان ایلام اشاره کرد و گفت: از وضعیت معیشتی خود راضی نیستم و از خانواده خود خجالت می کشم که نمیتوانم آنچنان که لایق یک خانواده ایرانی است به آنها رسیدگی کنم.
وی در ادامه با بیان اینکه تمام تمرکز دولتمردان به جناح مخالف است اظهار کرد: دولت آنچنان که درگیر وضعیت خود و اختلاس ها وجناح گرایی و حزب گرایی بوده که مردم را به کلی فراموش کرده است که این برای ملت نان و آب نمی شود.
این شهروند به سختی امرار و معاش برای مردم اشاره کرد و افزود: سطح معیشتی مردم نسبت به چند سال اخیر پایین آمده است وبه اصطلاح عامیانه افرادی هستند که به نان شب خود محتاجند و با سیلی صورت خود را سرخ می کنند.
عباس زاده با اشاره به بیکاری عده کثیری ازمردم اضافه کرد: بسیاری از مردم با یارانه زندگی خود را سپری می کنند و درآمد کافی برای گذران زندگی ندارند.
وی گفت: البته همین یارانه هم جوابگوی تامین ضروریات زندگی مردم نیست چه برسد به هزینه های آب و برق و اجاره منزل.
این شهروند با بیان اینکه حقوق شهروندی شعاری انتخاباتی بیش نیست تصریح کرد: در سالهای اول روی کارآمدن دولت یازدهم چرا حقوق شهروندی مهم نبود و الان که به انتخابات نزدیک میشویم مطمئنا بعنوان شعار انتخاباتی دولت بیان شده است و پس از پایان انتخابات نیز فراموش خواهد شد و این نشان از بازی گرفتن مردم است.

انتهای پیام/الف

برگزیده سایت

ایلام بیدار به بهانه هفته کار و کارگر گزارش می دهد؛
سپاه,سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام,محرومیت زدایی,اقتصادمقاومتی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه سالروز تأسیس سپاه پاسداران گزارش می دهد؛
مهدی ویسه,جانباز ایلامی,جهادعلمی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه روز جانباز گزارش می دهد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب