کد مطلب: 24510
تاریخ انتشار : 1395-10-09 12:37
همزمان با سراسر کشور مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی در استان ایلام برگزار شد.

به گزارش ايلام بيدار ، همزمان با سراسر کشور مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی در استان ایلام برگزار شد.

شهرستان ایلام

حجت الاسلام و المسلمین علی شیرازی نماینده ولی فقیه در سپاه قدس با گرامیداشت ایام الله 9 دی گفت: خداوند نتیجه رهایی از ظلمت و تاریکی و قرارگرفتن در راه الهی را به ایام الله نامیده و بر زدنده نگهداشتن این ایام الله تأکید دارد.

وی به حرکت اسلامی انقلاب و موانع پیشرو ان اشاره و اظهار کرد: در عصر انقلاب اسلامی تمام حرکات برای حقیقت بود و امام راحل تمام تلاش خود را به کار گرفت تا نظام دینی را براساس اسلام وقرآن و سیره پیامبر بنا نهد اما در این راه اتفاقاتی رخ داد و مشکلاتی پیش آمد که به ایام الله معروف شدند که از این میان به 13 آبان، 22 بهمن و 15 خرداد می توان اشاره داشت.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس 9 دی را یکی از این ایام مهم عنوان و اظهار کرد: مقام معظم رهبری در 19 دی 88 ، این روز مهم و انقلابی به ایام الله نامگذاری کرد و فرمودند این روز در تاریخ انقلاب ماندگار شد.

حجت الاسلام شیرازی در ادامه به فتنه های ایجاد شده در راه انقلاب اشاره و بیان داشت: در راه اعتلای نظام و انقلاب فتنه های عظیمی همچون غائله 78 و فتنه 88 رخ داد که در آن اساس نظام نشانه رفته بود و دشمنان برای براندازی آن نقشه ها کشیده بودندکه الحمدالله هربار با روشنگری هایرهبر معظم و انقلاب و شور انقلابی مردم چشم فتنه و فتنه گران را کور کرد.

وی شکست این فتنه ها را متوجه خواص دانست و اظهار داشت: برخی خواص داخلی با همراهی دشمنان نظام سلطه برای براندازی نظام برنامه ریزی کرده بودند که با حضور مردم این فتنه گران و خواص مردود این حوادث بودند و حصر خانگی که برای این دشمنان انقلاب و خواص نظام در نظر گرفته شده لطف اسلام نظام به آنها بوده و در واقع مماشات با این افراد است.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس در پایان عنواد داشت که با روحیه انقلابی مردم ایران ، دشمنان نمی توانند به کشور ضربه بزنند.

 

 

 

شهرستان دره شهر

 

مراسم نهم دی ماه همزمان با سراسر کشور از ساعت 10 قببل از ظهر امروز در حسینه حضرت ابوالفضل (ع) شهرستان دره شهر برگزار شد.

 

مردم این شهرستان از یکساعت قبل آغاز مراسم در محل مسجد جامع حضور پیدا کردند.

 

حضور کودکان و جوانان در کنار بزرگترهای جلوه خاصی به این مراسم بخشیده بود.

 

"علی اکبر شفیع زاده" فرماندار دره شهر با حضور در این مراسم مورد استقبال مردم قرار گرفت.

 

نیم ساعت قبل از برگزاری مراسم به دلیل پر شدن حسینیه مردم در محوطه و خیابانهای اطراف اسکان داده شدند.

 

حضور مسئولان بر خلاف سال گذشته در این مراسم پررنگ تر بود.

 

تعداد کمی از مسئولان همیشه غائب مانند همیشه  این مراسم نیز حضور نیافتند.

 

مراسم با قرائت قران و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد.

 

دقایقی بعد از اغاز برنامه شعار مرگ بر فتنه گرد در حسینیه طنین انداز شد.

 

پدر شهید حشمت اله سهرابی شهید مدافع حرم ساعتی قبل از مراسم در محل برگزاری حماسه نهم دیماه حضور یافت.

 

خواندن قطعه شعری زیبا از مهرشاد شیخ محمدی شاعر دره شهری باعث تحسین حاضرین در این مراسم شد.

 

حاضرین در این مراسم بصورت منظم به خوانش شعری هماهنگ پرداختند.

 

حجت الاسلام"محمد جواد قنبر بیگی"امام جمعه دره شهر سخنران این مراسم بود.

 

به دلیل ازدحام جمعیت بانوان به طبقه بالای مسجد جامع هدایت شدند.

 

مراسم ساعت 11/15 به پایان رسید.

 

بعد از اتمام مراسم تعدادزیادی از جوانان حاضر در مراسم به گرفتن عکس سلفی پرداختند.

 

 

 
 
شهرستان ملکشاهی
 

حجت الاسلام و المسلمین "سیدعبدلله امینی" امام جمعه ملکشاهی در همایش سالروز بزرگداشت حماسه 9 دی ضمن تشکر و قدردانی از حضور بسیار پر رنگ مردم و مسئولان در اجتماع عظیم حماسه 9 دی گفت: بصیرت یکی از مولفه های مهم در شناخت حق از باطل است که به فرموده خداوند متعال آنکه بصیرت ندارد از راه منحرف خواهد شد و در ورطه خروج از دین و شرک و کفر مبتلا می گردد.

وی اظهار کرد: خداوند متعال بصیرت را در مقابل شرک قرار داده اند یعنی کسی که بصیرت ندارد تا جایی به انحراف کشیده می شود که سر از شرک و کفر در می آورد.

رئیس شورای فرهنگی عمومی شهرستان افزود:  بصیرت یک امر همگانی است ،هم رهبری جامعه باید بصیر باشد و هم اینکه جامعه اسلامی باید بصیر باشد، کما اینکه خداوند متعال به پیامبر دستور می دهند که بگوید «عَلى‏ بَصِيرَةٍ أَنَا» 
و امیرالمومنین علیه السلام در نهج البلاغه فرمودند إِنَّ مَعِی لَبَصِیرَتِی مَا لَبَّسْتُ عَلَى نَفْسِی وَ لَا لُبِّسَ عَلَیَّ
یعنی من در راهی که به سوی خدا حرکت می کنم با بصیرتم نه خودم را فریب داده ام و نه دیگری توانسته مرا فریب دهد.

امام جمعه ملکشاهی گفت: خداوند متعال می فرمایند جامعه اسلامی زمانی بصیر است که از رهبری خود پیروی کند لذا پیامبر اکرم می فرمایند هر کس از من تبعیت کند او دارای بصیرت است عَلى‏ بَصِيرَةٍ أَنَا وَ مَنِ اتَّبَعَنِي 
نتیجه اینکه کسی که از رهبری جامعه تبعیت نکند در هر شرایطی او بصیرت ندارد و او قطعا مصداق فتنه خواهد بود 
فَأَيْنَ تَذْهَبُونَ‏ وَ أَنَّى تُؤْفَكُونَ وَ الْأَعْلَامُ قَائِمَةٌ وَ الْآيَاتُ وَاضِحَةٌ وَ الْمَنَارُ مَنْصُوبَةٌ فَأَيْنَ يُتَاهُ بِكُمْ وَ كَيْفَ تَعْمَهُونَ‏ وَ بَيْنَكُمْ عِتْرَةُ نَبِيِّكُمْ وَ هُمْ أَزِمَّةُ الْحَقِّ وَ أَعْلَامُ الدِّينِ وَ أَلْسِنَةُ الصِّدْقِ 
یعنی کجا می روید و چرا گمراه می شوید در حالیکه عَلَم های الهی برافراشته شده اند و آیات و نشانه های الهی کاملا روشن هستند و فانوس های هدایت برای شما نصب شده اند و چگونه گمراه می شوید در حالیکه عترت رسول خدا ص در بین شما هستند و این عترت رسول خدا زمام داران حق و پرچم های دین و زبان های راستی و درستی هستند.

وی با اشاره به وجوب اطاعت از رهبری گفت : اگر در هر جامعه ای مردم به فرمان رهبری خود گوش کنند گمراه نخواهند شد نکته مهمی که فتنه گران بی بصیرت را از صف مومنان با بصیرت جدا می کند.

سخنران همایش 9دی در شهرستان ملکشاهی گفت: فتنه گران چون از صراط و میزان امام مسلمین مقام معظم رهبری دور شدند دچار انحراف و مبارزه با دین شدند، لذا در روز عاشورا پرچم امام حسین علیه السلام را آتش زدند شعارهای علیه دین سر می دادند و علیه نظام و انقلاب و ولی فقیه شورش کردند 
علت همه این انحرافات به فرموده قرآن و روایات اهل بیت ع بی بصیرتی است که عاملش عدم پیروی از رهبری جامعه است.

وی تصریح کرد:  مومنین بابصیرت همان هایی که تابع ولی شان هستند به میدان آمدند و بی بصیرتان را برای همیشه به زباله دان تاریخ فرستادند.

امام جمعه ملکشاهی افزود : مومنین دو گونه شعار داشتند شعارهایی در حمایت از دین و ولی فقیه که مظهرش «لبیک یا حسین» و «لبیک یا خامنه ای» بود و البته فتنه گران، منافقانی بودند که توان شنیدن «لبیک یا حسین» و «لبیک یا خامنه ای» را نداشتند و شعارهایی علیه فتنه که فریاد می زدند «مرگ بر فتنه گر»

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ملکشاهی با اشاره به مطالبات مردم گفت : مردم ما در حماسه 9 دی خواسته ها و مطالباتی دارند که این مطالبات باید توسط مسئولان نظام تحقق پیدا کند
یکی از این مطالبات مهم برخورد جدی مسئولان قضایی با فتنه گران بدون در نظر گرفتن مصالح جناحی و گروهی است و حماسه 9 دی تا نابودی کامل فتنه گران ادامه خواهد داشت.

سیدعبدالله امینی اذعان کرد: همچنین از دیگر مطالبات مردم اینست که بعضی از فتنه گردان در بدنه نظام پست های مهمی دارند، بایستی اخراج شوند.

وی در پایان گفت: از دیگر خواسته های مردم این است که هنوز بعضی از مسئولان نظام که جزء ساکتین در فتنه هستند صف خود را از فتنه گران جدا نکرده اند، این افراد یا باید تبری جسته و یا از پست های خود کناره گیری کنند.

 
شهرستان دهلران
 
مراسم 9دی امروز در مسجد جامع شهر دهلران با حور اقشار  مختلف مردم برگزار شد.
 
 حجت الاسلام سید محسن موسوی- امام جمعه دهلران- در این مراسم اظهار کرد: 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است و ۱ شاخص و معیار است که امام راحل(ره) به خوبی فرمودند که این امت بالاتر از امت عصر پیغمبر است.
 
وی افزود: این جمله تاریخی امام به خاطر این است که این امت به خوبی دوست و دشمن خود را می شناسد و اینچنین حماسه های بی نظیری را شکل می دهند و معرفت والای دینی خود را نشان می دهند.
 
امام جمعه دهلران با بیان اینکه انقلاب اسلامی ۱ نعمت و هدیه و معجزه بزرگ الهی که خداوند متعال در این عصر و زمان به امت اسلام هدیه داد، بیان داشت: استکبار جهانی در مقابل اسلام ایستادگی کرد و مساجد، علما و قرآن را داشت حذف می کرد و انقلاب اسلامی را برده آمریکا می کرد.
 
وی با اشاره به اینکه امام راحل(ره) به عنوان ۱ شخصیت عظیم الشأن، ولی فقیه و نائب امام زمان(عج) اعلان کرد و حکومت دینی در نظام اسلامی را استقرار داد، ابراز نمود: علی رغم میل استکبار جهانی، حکومت و نظام اسلامی استقرار پیدا کرد و بیداری اسلامی را در نقاط مختلف جهان بوجود آورد.
 
حجت الاسلام موسوی عنوان کرد: تمام ملت های اسلامی، ملت های غیر اسلامی و دولت ها را تحت تأثیر و متنبه کرد و به قول امام راحل(ره) انقلاب اسلامی انفجار نور بود در سطح عالم و باید گفت که ۱ عنایت والای الهی بود.
 
وی گفت: دشمنان آرام نگرفتند و توطئه های بسیار مهمی برای براندازی نظام اسلامی و جلوگیری از اسلام  برقرار کردند و کودتاها ، ترورها و تحریم ها و اختلاف قومیت ها را در ابتدای انقلاب به راه انداختند و جنگ سنگین تحمیلی را بر علیه این نظام تحمیل کردند.
 
امام جمعه دهلران ادامه داد: انقلاب اسلامی انقلاب الهی بود و حرکتش خدایی بود، به همین دلایل در مقابل توطئه ها ایستادگی کرد و در کودتای طبس، کودتای نوژه و دیکر مسائل دیگر خدا به یاری این نظام رسید و چون امام برای رضای خدا قیام کرد، خداوند متعال هم در برهه های سنگین امام و نظام را یاری کرد.
 
وی افزود: بعد از ارتحال ملکوتی امام راحل(ره)،دشمنان به کمین نشستند تا انقلاب را ساقط کنند، اما امروز به حمدالله 25 سال است که سکان این نظام و انقلاب اسلامی به دست مقام معظم رهبری افتاده است و در مقابل توطئه های داخلی و خارجی ایستادگی کردند و هرروز بیش از روز قبل به مسیر خود ادامه می دهد.
 
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: دشمنان دیدند که نمی شود این انقلاب و مردم را از بین برد، توطئه های جدیدی را بکار بستند و از سال ۷۸ تحرکات جدیدی را برعلیه انقلاب اسلامی بکار بستند و ده سال مرتب در کشورهای خارجی برنامه ریزی کردند و بصورت آزمایشی نیز در کشورهای خود پیاده کردند.
 
وی ادامه داد: چندین دولت را آمریکا ساقط کرد و آزمایش خود را موفق دانست و گفت که بله می شود این انقلاب اسلامی را ساقط کرد و با این ترفندها از بین ببرند و نیروی در داخل را مهیا کردند و خواص بی بصیرت هم در کنار خود قرار دادند.
 
امام جمعه دهلران گفت: در فتنه ۸۸ کسانی که دستگیر می شدند لبخند میزدند و وقتی دلیلش را از آنها می پرسیدند، می گفتند که ساعات دیگر انقلاب اسلامی از بین می رود و سرنگون می شود چون اتاق فکر و اتاق جنگ استکبار جهانی به سرکردگی امریکا، اسرائیل، انگلیس و فتنه گران داخلی دست به کار شده بود.
 
وی بیان داشت: بعد از انتخابات سال ۸۸ بخاطر اینکه این عملیات مورد نظر خود را تدارک دیدند و برنامه ریزی کردند که با رمز تقلب در انتخابات وارد میدان بشوند و به همین بهانه انقلاب و نظام را ساقط کنند.
 
حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه تقلب بهانه بود و اصل نظام نشانه بود، اظهار داشت: همچنان بعد از سال ها هم مقام معظم رهبری راجع به این موضوع اشارات صریحی دارند و دیگر هیچ کسی نمی تواند بگوید شکل گرفتن ۹ دی و این بصیرت والای مردمی و میثاق با ولایت را نادیده بگیرد.
 
وی تصریح کرد: با این شعارهایی که فتنه گران سر می دادند و به عزاداران ابی عبدالله حمله ور شدند و به بسیج و پاسدار به نیروی انقلابی و ولایی و همچنین نیروی مسجدی رحم نکردند و مسجد لولاگر را آتش زدند و همراه با قرآن به آتش کشیدند و حرمت ماه رمضان را هم شکستند و در ماه رمضان آب خوردند و با کفش و آن شرایط وارد نمازجمعه شدند.
 
امام جمعه دهلران افزود: آتش سوزی اموال و بیت الملال را فتنه گران در دستور کار قرار دادند و می خواستند یک بدعتی را در انتخابات بوجود بیاورند و حذف انتخابات و بی حرمتی به شورای محترم نگهبان، وزارت کشور و... را درمیان مردم ترویج کنند.
 
وی گفت: امام راحل فرمودند که هرکس در مقابل شورای نگهبان و قانون اساسی بایستد مرتد و محارب است و حکم او اعدام است ولی اینها در مقابل قانون ایستادند و با قانون شکنی و رفتارهای غیر اصولی در مقابل قانون نظام اسلامی و ملت ایستادند و اصل ولایت فقیه که استمرار ولایت رسول الله است را نشانه گرفتند.
 
امام جمعه دهلران اظهار کرد: امروز که شما آمده اید بیعت با ولایت فقیه است زیرا ماحصل هشت سال فتنه کری، اصل ولایت فقیه بود و گفتند که اگر با اهانت به ولایت فقیه، آن را از بین ببریم، بقیه کارها برای ما آسان می شود.
 
وی افزود: اما مرحبا و آفرین به این مردم که حدود هفت سال از فتنه ۸۸ می گذرد اما این تشکل عظیم و با بصیرت همچنان پابرجا است و این اجتماع عظیم را تشکیل دادند و اقشار مختلف مردم بار دیگر آمدند که بگویند که ما ولایتمدار و با ولایت هستیم و اجازه نمی دهیم به سکان دار و جان جانان این نظام و ولایت فقیه اهانتی صورت بگیرد.
 
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: مدیریت، جایگاه رفیع ولایت و بصیرت افزایی مقام معظم رهبری و گوش به فرمان بودن امت باعث شد که نهم دی ماه بوجود آید و فتنه گران با زباله دان تاریخ بروند و ۹ دی را معیار و ملاک و قابل تحلیل قرار دهند.
 
وی گفت: ۹ دی یک ۲۲ بهمن و شارژ دیگری برای نظام و انقلاب اسلامی است و برای تقویت نظام شکل گرفت و امروز هم تبعیت بی چون و چرا از رهبری فرزانه انقلاب بر همه آحاد امت، قوای کشور و نیروهای مسلح لازم و واجب است زیرا باید این نظام را سالم تحویل صاحب اصلی اش امام زمان(عج) بدهیم.
 
امام جمعه دهلران به موضوع برجام و نقشه های شوم دشمنان هم اشاره نمود و بیان کرد: برجام چیزی نیست که به سادگی از آن عبور کرد، فلذا لازم است دوست و دشمن و توطئه های دشمنان را به خوبی بشناسیم زیرا امریکا و انگلیس به دنبال و برعلیه انقلاب هستند و باید همه ما هوشیار باشیم زیرا این انقلاب نیاز به بصیرت دارد و باید از آن به خوبی پاسداری کنیم.
 
وی ادامه داد: فتنه گران و سران فتنه که این مزاحمت و چلش را برای انقلاب اسلامی بوجود آوردند از قوه قضائیه می خواهیم که شدیداً با سران فتنه مقابله و ایستادگی کند تا کسانی دیگر ی جرئت نکنند برای انقلاب اسلامی مزاحمت ایجاد کنند.
 

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

مراسم 9 دی در دهلران

 

 

انتهای پیام/س

 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب