وقتی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایلام انتقاد را برنمی تابند؛
هیس!! اینجا نقد ممنوع است/ ممانعت از حضور خبرنگار در جشن دانشگاه
کد مطلب: 24307
تاریخ انتشار : 1395-09-24 10:28
مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در جشنی به مناست میلاد رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع) که با اجرای گروه موسیقی همراه بود از حضور خبرنگار ایلام رصد در این برنامه ممانعت کردند.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ایلام رصد، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به افکار عمومی و اصلی ترین بستر اتصال بین ملتها در رسالت خبرنگاری نهفته است، لذا جامعه ای که نتواند خبر و خبرنگاری را به عنوان یک فرهنگ در خود جاری سازد و مانع صدرنشینی اصحاب رسانه شود، قطعا جامعه ای منزوی است و شفافیت لازم را برای تنویر افکار عمومی نخواهد داشت و لذا در چنین جامعه ای فساد و تباهی از تهدیدات و آسیب های اصلی تلقی می شود.

شب گذشته خبرنگار ایلام رصد، بعد از چند صباحی که به دلیل تهدید به شکایت و نداشتن مجوز ورود به دانشگاه علوم پزشکی ایلام از سوی معاونت فرهنگی دانشجویی ( درطی تماسی که فایل ان موجود است) از شرکت در برنامه های این دانشگاه و پوشش خبری آن منع شده بود، روز گذشته با اطلاع یکی از اعضاء نهاد رهبری این دانشگاه برای شرکت در جشنی که به مناسبت میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) در سالن شهدای جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار می شد، دعوت و بنا به رسالت خبری در حوزه دانشگاه و پوشش اخبار دانشگاهی ، شرکت نمود.

اما مسئولین دانشگاه این حضور را تاب نیاورده و به محض اطلاع از حضور خبرنگار ایلام رصد در جشن، با فرستادن واسطه ای از طرف معاونت فرهنگی دانشجویی خواهان مجوز حضور در دانشگاه علوم پزشکی و مراسم حاضر شدند و این در حالی بوده که پایگاه خبری ایلام رصد به واسطه پوشش اخبار دانشگاهی مسئولان با آن آشنایی کامل دارند.

خانم واسطه با بیان این جملات، که" دانشگاه علوم پزشکی با پایگاه خبری ایلام رصد و خبرهای انتقادی که این سایت از دانشگاه علوم پزشکی منتشر کرده است مشکل دارد" و با لحنی نامتعارف خبرنگار را خطاب قرار می دهد که" تو با چه مجوزی وارد دانشگاه علوم پزشکی شدی و شما حق پوشش این مراسم را ندارید" حضور خبرنگار را در این مراسم تحمل نکردند.

آنچه که در این میان مهم به نظر می رسد، این است که مسئولین برخی دانشگاه ها تا زمانی که رسانه ای به انعکاس عملکرد آنها و بیان اقدامات صورت گرفته از سوی آنان در پوشش مدح و ستایش عمل نماید، توجه خاصی را معطوف به آن رسانه می دارند، اما وای به روزی که انتقادی از عملکرد آنان انجام شود، این چنین خبرنگار را مورد هجمه قرار داده وبااین مضمون که ما با تو مشکل داریم اجازه حضور وی در دانشگاه را نمی دهند.

آنچه که این چنین دانشگاه علوم پزشکی را نسبت به حضور خبرنگار ایلام رصد در این مرکز آموزش عالی حساس کرده است، انتشار اخبار انتقادی ازوضعیت سلف و خوابگاه ( وای به روزی که بگندد نمک ، گوجه فرنگی های خامی که دست نخورده باقی ماند!!/ نظارت بر تهیه غذا مطالبه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام) و (ضرورت نگاهی سبز به خوابگاه های دانشجویی ایلام) و همچنین انتقاداتی از حضور عناصر فتنه در این دانشگاه است، که این پایگاه خبری اقدام به بیان نظرات و خواسته های دانشجویی نموده، و آنچه را که بیان کرده مطالبه دانشجویان و رسالت خبری این پایگاه در جهت بهبود وضعیت رفاهی دانشجویان بوده است.

لازم به ذکر است، که پیشتر از این برنامه های جشن دانشگاه علوم پزشکی همراه با اجرای موسیقی و کنسرت بوده است، و شاید ترس این بار دانشگاه از حضور خبرنگار ایلام رصد، به دلیل سابقه ای است که این پایگاه خبری ازپوشش رقص و پایکوبی در این مرکز آموزش عالی به مناسبت جشن اعیاد شعبانبه منتشر کرده است. (جشن شعبانیه کنسرت رقص و آواز شد+فیلم)

این در حالی است که پایگاه خبری ایلام رصد، خارج از انتقادات و پیگیری مطالبات دانشجویان ،  نسبت به پوشش اخبار و برنامه های  این دانشگاه همواره اقدام نموده که به دلیل کثرت نشر این اخبار اخبارپوششی مخاطبان را به بازدید از قسمت آرشیو سایت ارجاع می دهیم.

بدون نقد از پویایی برخوردار نخواهیم شد

هيچ كس نمى تواند ادعا كند كه حق را به تمامى در اختيار دارد و ديگرى كاملاً از آن بى بهره است و هر فرد و  جامعه اى كه به اين اصل معتقد باشد، به اصل مترقى نقد پايبند است.

اگر ما نقدهاى ديگران را برنتابيم، بايد مطمئن باشيم كه خودمان از پويايى لازم برخوردار نخواهيم شد و اگر در جامعه اى برنتابيدن نقد ديگران تبديل به فرهنگ آن جامعه شده باشد، آن جامعه كارش به تحجر و پسرفت مى كشد.

بسيارى احساس مى كنند كسى كه آنها را نقد مى كند، جایگاه و زحمات آنها را نادیده گرفته است و در نتيجه بلافاصله در مقابل نقد موضع مى گيرند.

در حالى كه اگر افراد احساس كنند كه انتقاد از آنها موجب مى شود خود را ارتقا دهند، به شكل بدبينانه به نقد نگاه نمى كنند.

انتهای پیام/ی

برگزیده سایت

سپاه,سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام,محرومیت زدایی,اقتصادمقاومتی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه سالروز تأسیس سپاه پاسداران گزارش می دهد؛
مهدی ویسه,جانباز ایلامی,جهادعلمی,استان ایلام,ایلام بیدار
ایلام بیدار به بهانه روز جانباز گزارش می دهد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب