کد مطلب: 23976
تاریخ انتشار : 1395-09-06 06:41
گرچه نقش جاده ملكشاهي به مهران در كمک به خروج از گره ترافيكي در اوج تردد زائرين نمود واقعي خود را پيدا مي كند، توجه به توسعه زيرساختي آن محدود به زمان خاصي نمی باشد.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ملکشاهی خبر، با توجه به تردد زياد زائرین حسینی از مرز مهران ، محور ارتباطی ایلام – صالح آباد- مهران با بار ترافیکی سنگین و مسدود شدن این محور روبرو می گردد و این امر باعث می شود زائرین ، مسیر جایگزین ایلام – ملکشاهی – مهران را برای تردد انتخاب کنند.

عبور زائرین از مسیر ارتباطی ملکشاهی در کاهش بار ترافیکی شهرستانهای ایلام ، مهران و به تبع آن کل محورهای مواصلاتی استان موثر مي باشد.

جاده ملکشاهی – مهران به مسافت  70کیلومتر است که مسافت 27 کیلومتر تا روستای گنبد در محدوده استحفاظی شهرستان ملکشاهی است و مسیر گنبدپیرمحمد به مهران محدوده استحفاظی شهرستان مهران است که هم اکنون در دست بهسازی وتعریض می باشد.

اين محور ارتباطی نسبت به ديگر مسيرها از آب و هوای مناسب  و طبیعتی زيبا نيز برخورداراست.

با توجه به تردد زائرین اربعین از شهرستان ملکشاهی و استقبال بی نظیر مردم این شهرستان از آنها ، يقينا درسالهاي آتي نيز زائرین بیشتری از مسیر فوق عبور خواهند کرد و اين مسير نیازمند توجه ویژه مسئولين كشوری و استاني  برای توسعه زیرساخت های جاده اي است.

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

برای شفای کلیه مسئولین ایلامی که لقمه را دور سر می جرخانند دعا می کنیم .

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب