بازنشر/ با 178 بار اهدای مستمر؛
معلم ایلامی رکوردار اهدا خون است
کد مطلب: 21955
تاریخ انتشار : 1396-05-09 07:38
اهدای خون یکی از سنت‌های پسندیده در کشور بوده که شاید با کمی فرهنگ سازی بیشتر بتوان آن را نهادینه کرد.

 گروه اجتماعی ایلام بیدار:: اهدای خون اهدای زندگی است،شاید بارها و بارها این جمله را شنیده باشید یا از کنار آن عبور کرده باشید اما جمله یکی از مسئولان سازمان انتقال خون «اهدای هر واحد خون از سوی اهداکنندگان می تواند جان سه فرد نیازمند به خون و فرآورده های خونی را از مرگ نجات دهد.» به خوبی موید این جمله است.

اهدای خون یکی از سنت‌های پسندیده در فرهنگ کشور ما قلمداد می‌شود و با توجه به تاکید کتب دینی ما به اهمیت انجام این عمل نجات‌بخش ،مردم برای شرکت در این اقدام خداپسندانه گرایش زیادی دارند.موضوعی که شاید با کمی فرهنگ سازی بیشتر بتوان آن را نهادینه کرد.

خبرنگار اجتماعی ایلام بیدار بمناسبت 9 مرداد،روز ملی اهدای خون و با هماهنگی سازمان انتقال خون ایلام با یکی از رکورداران اهدای خون ایران که از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بوده  و در شهر ایلام زندگی می کند به گفتگو نشست.

اسداله قاضی زاده متولد سال 1329 در شهر ایلام و از فرهنگیان بازنشسته استان بوده که سالیان سال با عشق و محبت درس زندگی را به فرزندان این دیار آموخته است.

وی با گروه خونی AB+ تاکنون 178 بار اهدای خون داشته است.

سلامتی خودم را در اهدای خون می دانم

وی در خصوص هدف خود از اهدای خون گفت: رضایت خداوند و آرامش روحی و جسمی که انسان بعد از اهدای خون بدست می‌آورد وصف نکردنی است. اهدای خون، اهدای برکت است. هم برای خودمان و هم برای دیگران. افراد بسیاری را دیده‌ام که از خون دادن می ترسند، اما اهدای خون زکات سلامتی بدنمان است. کسانی که اهدای خون می کنند در سلامت کامل به سر می‌برند و شاداب تر هستند چون بدن خونساز است و خون جدید تولید می کند. این موضوع باعث می شود تا روح و جسم مان شاداب تر باشند.

در ادامه افزود: همچنین ما در مقابل این سلامتی که داریم در قبال بیماران محتاج به خون مسئول هستیم . همه روزه بیمارانی در بیمارستان های همین شهر بستری شده و نیازمند خون های اهدایی ما هستند پس نباید این عزیزان را که چشم انتظار این قطرات سلامتی ما هستند را چشم انتظار بگذاریم و با اهدای خون ضمن اهدای سلامتی به آنها به سلامتی خودمان نیز کمک کنیم.

178 بار اهدای خون داشته ام

آقای قاضی زاده در خصوص سابقه خود را از اهدای خون اظهار کرد:‌ از سال 54 بصورت مرتب و هرسه ماه یکبار به مرکز انتقال خون برای اهداء خون مراجعه می کنم و تا کنون به حول قوه الهی 178 بار موفق به اهدای خون شده ام.

وی در خصوص وضعیت سلامتی خود در این سن و اهداهای مستمر خون تصریح کرد: اگر اهدای خون از روی اصول و به اندازه انجام گیرد، هیچ خطری ندارد بلکه انسان را شاداب تر می کند و احساس رضایت می بخشد.

حاضرم با جوانان امروز مسابقه ورزشی بدهم

شکرخدا تا الان هیچگونه بیماری که منجر شود از اهدای خون منصرف شوم نداشته ام و وضعیت نرمالی دارم و این سلامتی را در اهداء خون می دانم و شاید یکی از نکاتی که همیشه به آنها توجه داشتم در کنار اهدای خون ورزش بوده است.

وی در بخشی از صحبت های خود به مزاح  گفت:‌ با این سن و سال حاضرم با همین جوانان 25ساله مسابقه دهم و آنها را شکست بدهم.

این فرهنگی خداجو خاطراتی هم از اهدای خون داشت و بیان داشت: در سال 63 و در یکی از عملیات های دفاع مقدس یکی از رزمندگان در اثر اصابت ترکش دشمن یک پای خود را از دست داد و به شدت به خون احتیاج داشت.

با توجه به همخونی بنده با ایشان دواطلب این کار شدم و در طی 72 ساعت سه بار به این رزمنده عزیز خون اهداء کردم.

اسداله قاضی زاده در بخش پایانی صحبت های خود ضمن قدردانی از خدمات شبانه روزی کارکنان انتقال خون و لزوم توجه مردم به این مقوله مهم گفت: اهداء خون اهدای سلامتی است و باعث سلامتی و نشط فرد اهداء کننده نیز می شود لذا از همه مردم عزیز هم استانی خودم تقاضا دارم با پایگاه انتقال خون ایلام مراجعه کنند و با اهدای سلامتی خود با بیماران و نیازمندان در این امر خداپسندانه مشارکت داشتته باشند.

انتهای پیام/ی

برگزیده سایت

هادی شیرخانی,شرکت برق,خاموشی ها,استان ایلام,ایلام بیدار
مدیرعامل شرکت برق استان در مصاحبه با ایلام بیدار عنوان کرد؛
ایلام بیدار به بهانه 26 تیرماه منتشر کرد؛
صدای این روزهای مردم ایلام؛
طاهره صیدمحمدی,مجری شبکه ایلام,حجاب و عفاف,استان ایلام,ایلام بیدار
مجری صداوسیمای مرکز ایلام در گفتگوی تفصیلی با ایلام بیدار:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب