دفترچه بیمه سلامت ایثارگران ایلام, داروخانه ها, پاسکاری, استان ایلام, ایلام بیدار
کد مطلب: 19893
تاریخ انتشار : 1397-04-20 07:50
داروخانه ها به این علت که کار تهیه داروی بیمه های ایثارگران به صورت اینترنتی صورت می گیرد به بهانه های مختلف از ارائه دارو سر باز می دهند.

گروه اجتماعی ایلام بیدار:: جامعه ایثارگری استان ایلام همواره در کشور بعنوان جامعه ای یاد می شوند که در دوران سخت و طاقت فرسای هشت سال دفاع مقدس در برابر ناجوانمردانه ترین حملات دشمن بعثی زیر ظلم و ستم این رژیم فاسد نرفت.

در این راستا جامعه ایثارگری استان ایلام بر حسب وظیفه و برای استقرار و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی ایران و استقلال و تمامیت ارضی کشور در مقابله تهدیدات و تجاوزات دشمنان جان خود را در معرض خطرات زیادی قرار دادند.

طبیعی است که بعد از آن همه سختی و مشقت دوران جنگ تدابیری برای رفاه حال خانواده  های ایثارگر از سوی نهادها و وزارتخانه ایجاد گردد که در این زمینه مواردی در قوانین مختلف نیز برنامه ریزی شد.

اما با این وجود هنوز مشکلاتی وجود دارد که خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگر را در ایلام آزرده خاطر کند؛ مشکلاتی که گویا قرار نیست به این زودی ها حل شود.

وقتی دفترچه بیمه ایثارگران توپ داروخانه های ایلام می شود

یکی از مشکلاتی که باعث آزردگی خانواده های ایثارگر شده بحث تهیه دارو از داروخانه های سطح شهر ایلام است؛ موضوعی که باعث کلافگی این خانواده ها شده است.

با توجه به اینکه ارائه کارت طلایی ویژه خانواده های ایثارگر در مراکز درمانی و داروخانه ها به اتمام رسیده و از طریق سامانه اینترنتی و بیمه ایران روند رسیدگی در مراکز درمان و تهیه داروها در داروخانه ها به این شیوه انجام می گیرد لذا کمتر داروخانه ای به فکر تهیه داروهای خانواده های ایثارگر است.

خانواده های ایثارگر بر این باور هستند که داروخانه ها به این علت که کار تهیه داروهای آنها به صورت اینترنتی به جای ارائه کارت طلایی، دو الی سه دقیقه طول می کشد لذا داروخانه ها به بهانه های مختلف و با وجود اینکه داروهای ساده در داروخانه هایشان وجود دارد نیز از ارائه آن سر باز می دهند.

داروخانه ها نیز برای این کار خود توجیهاتی نیز دارند اینکه تا زمان اجرای کار اینترنتی زمان برای دیگر مشتریان که بدون اینترنت تهیه می شود از بین می رود و به نوعی مشتری آنها به مراکز دیگر مراجعه می کنند.

در واقع داروخانه ها برای فرار از این وضعیت دفترچه های بیمه خانواده های ایثارگر را به یکدیگر پاسکاری می کنند تا در نهایت شاید به نتیجه برسد.

این پایان کار نیست و بسیاری از داروخانه ها به بهانه های دیگری از جمله قطعی سیستم از ارئه داروها برای این خانواده ها سر باز می دهند.

مشکلات دیگری که تمامی ندارد

یکی دیگر از این مشکلات، داروی خارجی تجویز شده در نسخه های پزشک است که شامل بیمه این خانواده ها نمی شود و باید به صورت آزاد آن را تهیه کنند که با توجه به قیمت بالای داروهای خارجی این امکان برای خانواده های ایثارگر سخت شده است.

از دیگر مشکلات بحث عدم قرارداد دفترچه های خانواده های ایثارگر با مراکز و مطب های خصوصی است به طوری که برای مراجعه به این مراکز باید به صورت آزاد نسبت به خرید بلیط اقدام کنند.

پیشنهاد خانواده های ایثارگر این است تا کارت های ویژه ای برای آنان در مراکز درمانی عرضه شود تا دیگر نیازی به این همه کار اینترنتی که باعث اتلاف وقت و فرار داروخانه ها از ارائه داروها می شود تهیه شود تا این مشکلات رفع شود.

 

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

کارشکنی این دولت در حق ایثارگران تمامی ندارد، صرف رفتن رییس جمهور به دیدار خانواده ها مشکلی را حل نخواهد کرد، عمل شرط است.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب