بر اساس طرح افزايش نمايندگان؛
سیروان به حوزه جنوب استان ایلام الحاق می شود
کد مطلب: 24483
تاریخ انتشار : 1395-10-08 07:03
كليات طرح افزايش نمايندگان كه در كميسيون شوراها و امور داخلى مجلس شوراى اسلامى به تصويب رسيد که در این طرح شهرستان سیروان به حوزه جنوب استان ایلام الحاق می شود.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از سیروان نوین، كليات طرح افزايش نمايندگان كه در كميسيون شوراها و امور داخلى مجلس شوراى اسلامى به تصويب رسيد.

بر اساس مصوبات این جلسه، براى دور آينده ١ نفر به تعداد نمايندگان استان در مجلس اضافه خواهد شد.

قرار است شهرستان سيروان از حوزه انتخابيه (ايلام،ايوان،ملكشاهى،مهران،چرداول) جدا شده و به حوزه (آبدانان،دهلران،بدره،دره شهر) الحاق شود و تعداد نمايندگان در حوزه دهلران،آبدانان،دره شهر،بدره و سيروان به ٢ نماينده برسد.

طبق قانون هر ۱۰ سال یک‌بار بر اساس میزان جمعیت، موقعیت سیاسی و جغرافیایی، تعداد نمایندگان مجلس حداکثر ۲۰ نفر می‌تواند افزایش یابد.

کلیات این طرح بر اساس سیاست های کلی جمعیتی مورد نظر رهبر فرزانه انقلاب و سیاست های کلی انتخابات با امضای 44 نماینده در کمیسیون شوراها به تصویب رسید.

بر این اساس، با اجماع و نظر مطلوب نمایندگان مجلس، این طرح در صورت تصویب برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 1398 لازم الاجرا خواهد بود.

 

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

آخه بر طبق كدام عقل كدام جاده ارتباطي برطبق كدام فرهنگ مشترگ برطبق كدام نزديكي فاميلي و قومي قبيله يا حتي مراوده كالايي يا خداماتي دوستان نماينده يكم فكر داشته باشيد
ان استانی که باید به حوزه جنوب بپیوندد مهران است نه سیروان شمالی
مگه از این بهترم میشه. حداقل یه نماینده از خودمون میفرستیم مجلس. اعتبارات به جای خرج شدن تو مهران و ایلام تو شهرستان خودمون صرف میشه.
متاسفانه بعد از چندین سال کسی به فکر شهرستان سیروان نیست هنوز جاده آسفالته درست حسابی نداشته و اشتغال جوانانش وضع مناسبی ندارد والحاق آن به حوزه جنوب وضع موجود بدتر خواهد کرد شاید نمایندگان صرفا به فکر رای خودشان باشند !؟ این طرح چه مزایای اقتصادی برای مردم شیروان دارد؟؟
این هم مثل طرحهای اعمال نفوذ مدیران سیاسی شان. ، باری به هرجهت
جوری میگید چه اشتراکی با حوزه جنوب داریم که انگار ما از زمینیم و اونها از مریخ.اتفاقا اگه با حوزه جنوب باشیم خیلی بهتره.تو حوزه شمال فقط حق خوریه

برگزیده سایت

طرح سوال از رئیس جمهور, نمایندگان مجلس, سلام امینی, استان ایلام, ایلام بیدار
گزارش ایلام بیدار از بر زمین ماندن طرح سوال از رئیس جمهور؛
حجت الاسلام سعید کلانی,رمضان,استان ایلام,ایلام بیدار
یک کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با ایلام بیدار عنوان کرد؛
در گفتگوی تفصیلی ایلام بیدار با فعال اقتصادی عنوان شد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب